
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Cup |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2.54 mm |
| Color | Black |
| Gender | Pin (Male) |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Contact Mating Length | 4.953 mm |
| Mating Post Length | 3 mm |
Stock: 439
Distributors
pcbx
Unit Price$1.60813
Ext.Price$1.60813
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.60813 | $1.60813 |
| 10 | $1.46450 | $14.64500 |
| 25 | $1.41006 | $35.25150 |
| 50 | $1.35763 | $67.88150 |
| 100 | $1.14560 | $114.56000 |
| 300 | $1.11704 | $335.11200 |
| 500 | $1.08918 | $544.59000 |
| 1000 | $1.03276 | $1032.76000 |
